Sąd Okręgowy w Łomży

Dozór elektroniczny

Informujemy, iż ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło stronę internetową  www.dozorelektroniczny.gov.pl – poświęconą Systemowi Dozoru Elektronicznego.

Zostały na niej zamieszczone treści podstawowych aktów prawnych wprowadzających System Dozoru Elektronicznego oraz regulujących jego funkcjonowanie (m.in.: ustawa o odbywaniu kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym w systemie dozoru elektronicznego, rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie sposobu oraz szczegółowych warunków odbywania kary, itp.).

Na stronie znajduje się także Informator pt. „Dozór elektroniczny jako nieizolacyjny system wykonywania kary pozbawienia wolności”. W przejrzysty i szczegółowy sposób zostały w nim opisane informacje dotyczące funkcjonowania Systemu Dozoru Elektronicznego, a także odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące funkcjonowania systemu.

Z Informatora klienci systemu, czyli osoby które chciałyby odbywać w nim karę bądź np. ich bliscy dowiedzą się m.in.: jakie są warunki odbywania kary w Systemie Dozoru Elektronicznego, czym jest dozór elektroniczny, kiedy rozpoczyna się odbywanie kary, a także czym grozi naruszenie zasad odbywania kary w tym Systemie..

Na stronie znaleźć można również m.in. wzór wniosku do sądu o udzielenie zezwolenia na odbywanie kary w Systemie Dozoru Elektronicznego i wzór oświadczenia osób pełnoletnich.

Podmiot udostępniający: Sąd Okręgowy w Łomży
Wytwarzający informację: Janusz Brzóska dnia: 2016-02-10 11:08
Upublicznienie: Janusz Brzóska dnia: 2016-02-10 11:09:58
Ostatnia edycja: Janusz Brzóska dnia: 2016-02-10 11:10:29

Sąd Okręgowy w Łomży
ul. Dworna 16, 18-400 Łomża
tel: 86 216 62 81 do 84
e-mail: sokregowy@lomza.so.gov.pl
NIP: 718-10-22-114

Jak dojechać

Deklaracja dostępności