Powrót do wiadmości archiwalnych z kategorii
Znak sprawy: ZP-350-2/17
ZAMAWIAJĄCY:
Sąd Rejonowy w Łomży, ul. Polowa 1, 18-400 Łomża
www.lomza.sr.gov.pl
tel. 86 215 09 54, faks. 86 215 09 55
e-mail: gospodarczy@lomza.sr.gov.pl
PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
a) Sposób dokumentowania zatrudnienia osób - Wykonawca w terminie do dnia 10 stycznia 2018r.,
a następnie do ostatniego dnia każdego kwartału, przedstawi Zamawiającemu Oświadczenie, że osoby są zatrudnione przez Wykonawcę przy realizacji zamówienia, na podstawie umów o pracę, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks pracy.
b) Uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia wymagań oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań – w przypadku nie przedstawienia w terminie oświadczenia, o którym mowa w pkt 3a, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę w wysokości 2 000 złotych.
c) Rodzaj czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia – czynności zostały opisane w pkt 5 niniejszego rozdziału.
a) Część I – świadczenia usługi ochrony osób, obiektów i mienia oraz monitorowanie zagrożeń w budynku Sądu Rejonowego w Łomży, ul. Polowa 1.
Ochrona osób, obiektów i mienia:
1) ochrona fizyczna w godz. 6:00 – 16:00 od poniedziałku do piątku - jeden (1) umundurowany kwalifikowany pracownik ochrony w centrum dowodzenia (stała obserwacja monitorów pokazujących obraz z kamer przemysłowych rozmieszczonych na terenie Sądu Rejonowego w Łomży i Zamiejscowego Wydziału Karnego w Kolnie).
2) ochrona fizyczna w godz. 8:00 – 15:00 od wtorku do piątku, 8:00 – 18:00 w poniedziałki- jeden (1) umundurowany kwalifikowany pracownik ochrony przy kolumnowym wykrywaczu metalu i aparacie do prześwietlania bagażu.
3) ochrona fizyczna w godz. 16:00 – 22:00 od poniedziałku do piątku oraz w godz. 6:00 – 22:00
we wszystkie dni wolne od pracy: soboty, niedziele i święta – jeden (1) pracownik ochrony, wykonujący zadania ochrony w zakresie niewymagającym wpisu na listę pracowników kwalifikowanych.
4) w godzinach 8:00 – 15:30 od poniedziałku do piątku w miesiącach od października do kwietnia
(7 miesięcy w roku) jeden (1) pracownik do obsługi szatni wykonujący zadania ochrony w zakresie niewymagającym wpisu na listę pracowników kwalifikowanych.
5) Ochrona doraźna, w godzinach i dniach zgłoszonych telefonicznie przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania w gotowości patrolu interwencyjnego, który przybędzie do obiektu Zamawiającego na każdorazowe wezwanie telefoniczne osoby odpowiedzialnej za wykonanie takiego zgłoszenia, przy czym dojazd patrolu nie może trwać dłużej niż 15 minut. Listę osób upoważnionych do wykonywania takiego zgłoszenia, wraz z przydzielonymi hasłami Zamawiający udostępni Wykonawcy w dniu podpisania umowy. Po otwarciu budynku i wyłączeniu alarmu pracownik Wykonawcy winien być obecny w Centrum Dowodzenia Zamawiającego do czasu zakończenia czynności przez Zamawiającego. Po zakończeniu prac Wykonawca załącza alarm i zamyka budynek. Klucze do budynku przechowywane są w centrum monitorowania Wykonawcy.
6) Zamawiający zatrudnia w budynku przy ul. Polowej w Łomży – do 110 osób.
Do podstawowych obowiązków kwalifikowanych pracowników ochrony należy:
0) Sprawowanie ochrony fizycznej poprzez zabezpieczenie spokoju i porządku na terenie Sądu, stałą obecność w holu i kontrolowanie osób wchodzących przy użyciu kolumnowego detektora metalu, strefowego detektora metalu lub aparatu rentgenowskiego do prześwietlania bagażu, czy nie wnoszą przedmiotów mogących spowodować zagrożenie w budynku Sądu.
1) podejmowanie interwencji wobec osób nietrzeźwych i zakłócających spokój publiczny.
2) rejestracja osób wchodzących do budynku Sądu.
3) wydawanie i przyjmowanie kluczy do pomieszczeń pracownikom oraz upoważnionym osobom
z firmy sprzątającej.
4) stała obserwacja monitorów pokazujących obraz z kamer przemysłowych rozmieszczonych na terenie Sądu - w budynkach i na placu.
5) ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego Sądu.
6) ochrona życia, zdrowia i nietykalności osobistej sędziów i innych osób w czasie wykonywania przez nich czynności wynikających z realizacji zadań Sądu, oraz pozostałych osób przebywających
w ochranianych budynkach.
7) w razie stwierdzenia zagrożeń zaistniałych na terenie obiektów Zamawiającego natychmiastowe zawiadamianie o tym Zamawiającego oraz policji, a w razie potrzeby także straży pożarnej, czy pogotowia.
8) wykonywanie zarządzeń porządkowych Sądu, wydanych w celu utrzymania powagi Sądu,
9) wykonywanie doraźnych poleceń kierownictwa Sądu.
Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia osób delegowanych do realizacji usługi w jednolite umundurowanie oznaczone logo firmy, imienne identyfikatory, środki przymusu bezpośredniego i środki łączności umożliwiającej w razie potrzeby natychmiastowe wezwanie patrolu grupy interwencyjnej, przy czym dojazd patrolu nie może trwać dłużej niż 15 minut oraz w budynku w Łomży przy ul. Polowej 1 dodatkowego przeszkolenia tych osób w zakresie obsługi rtg i w zakresie ochrony radiologicznej.
Do podstawowych obowiązków pracowników wykonujących zadania ochrony w zakresie niewymagającym wpisu na listę pracowników kwalifikowanych należy:
1) dozór mający na celu zabezpieczenie przed kradzieżą, włamaniem i pożarem.
2) obserwowanie kamer przemysłowych rozmieszczonych na terenie Sądu i reakcja na ewentualne zagrożenia.
3) otwieranie budynku i bramy wjazdowej,
4) załączanie alarmu i zamykanie budynku oraz bramy wjazdowej,
5) obsługa szatni.
Do podstawowych obowiązków pracowników grupy interwencyjnej należy:
1) ochrona doraźna, w godzinach i dniach zgłoszonych telefonicznie przez Zamawiającego, przy czym dojazd patrolu nie może trwać dłużej niż 15 minut,
2) kontroli (co najmniej jednorazowej) w godzinach pomiędzy 22:00 a 6:00, każdego dnia, z wpisem osób kontrolujących do książki dyżuru,
3) obecność przy zamykaniu i otwieraniu budynku Sądu.
Monitorowanie zagrożeń:
1) włamania – od załączenia do wyłączenia systemu alarmowego.
2) napadu – całodobowo.
3) pożaru – całodobowo.
4) z interwencją grupy interwencyjnej (patrol 2-osobowy pracowników kwalifikowanych)
W przypadku stwierdzenia braku możliwości monitorowania lokalnego systemu alarmowego,
w szczególności na skutek uszkodzenia toru przekazu transmisji, uszkodzenia lokalnego systemu alarmowego lub dokonania w nim przestępstwa (sabotaż), Wykonawca powiadamia o tym fakcie Zamawiającego. Dalsze decyzje w sprawie ochrony podejmuje Zamawiający. Wykonawca do czasu usunięcia przeszkód w monitorowaniu zapewni doraźną ochronę fizyczną obiektu.
W przypadku stwierdzenia sygnału alarmowego p.poż Wykonawca wchodzi na teren chronionego obiektu w celu weryfikacji sygnału, w razie potrzeby powiadamia Straż Pożarną.
W przypadku fałszywego alarmu i wejścia na teren chronionego obiektu, po zakończonej weryfikacji sygnału alarmowego Wykonawca załącza system alarmowy oraz zamyka obiekt. Po zakończonej interwencji Wykonawca sporządza notatkę służbową, której kopię przekazuje Zamawiającemu następnego dnia roboczego.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zatwierdzania osób wskazanych do wykonywania usług
w ramach umowy oraz zmiany godzin świadczenia usługi, bez zmiany ich ilości, w przypadku zmiany godzin urzędowania Sądu.
Wykonawca zobowiązany jest do przedstawiania grafików dyżurów w systemie miesięcznym.
b) Część II – Świadczenia usługi ochrony osób, obiektów i mienia oraz monitorowanie zagrożeń w budynku Sądu Rejonowego w Łomży, Zamiejscowy Wydział Karny w Kolnie, ul. Wojska Polskiego 32.
Ochrona osób, obiektów i mienia:
1) ochrona fizyczna w godz. 8:00 – 16:00 od poniedziałku do piątku jeden (1) umundurowany kwalifikowany pracownik ochrony przy kolumnowym wykrywaczu metalu.
2) w godz. 7.00 – 11.00 od poniedziałku do piątku jeden (1) pracownik obsługi, wykonujący zadania ochrony w zakresie niewymagającym wpisu na listę pracowników kwalifikowanych, do otwierania budynku oraz wykonywania prac porządkowych wokół budynku.
Pracownik winien posiadać świadectwo kwalifikacyjne „E” uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji. W przypadku, gdyby osoba zatrudniona nie posiadała takiego świadectwa Zamawiający dopuszcza możliwość wykonywania czynności w zakresie posiadania świadectwa kwalifikacyjnego „E”, przez inne osoby zatrudnione przez Wykonawcę, które w przypadku takiej konieczności Wykonawca skieruje w czasie nie dłuższym niż 1 godzina.
3) Ochrona doraźna, w godzinach i dniach zgłoszonych telefonicznie przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania w gotowości patrolu interwencyjnego, który przybędzie do obiektu Zamawiającego na każdorazowe wezwanie telefoniczne osoby odpowiedzialnej za wykonanie takiego zgłoszenia, przy czym dojazd patrolu nie może trwać dłużej niż 15 minut. Wykaz osób upoważnionych do wykonywania takiego zgłoszenia, wraz z przydzielonymi hasłami Zamawiający udostępni Wykonawcy w dniu podpisania umowy.
4) Zamawiający zatrudnia w budynku przy ul. Woj. Polskiego w Kolnie – do 8 osób.
Do podstawowych obowiązków kwalifikowanych pracowników ochrony należy:
1) Sprawowanie ochrony fizycznej poprzez zabezpieczenie spokoju i porządku na terenie Sądu, stałą obecność w holu i kontrolowanie osób wchodzących przy użyciu kolumnowego detektora metalu, czy nie wnoszą przedmiotów mogących spowodować zagrożenie w budynku Sądu.
2) podejmowanie interwencji wobec osób nietrzeźwych i zakłócających spokój publiczny.
3) rejestracja osób wchodzących do budynku Sądu.
4) wydawanie i przyjmowanie kluczy do pomieszczeń dla pracowników oraz upoważnionych osób
z firmy sprzątającej.
5) obserwacja monitorów pokazujących obraz z kamer przemysłowych rozmieszczonych na terenie Sądu - w budynku i na placu.
6) ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego Sądu.
7) ochrona życia, zdrowia i nietykalności osobistej sędziów i innych osób w czasie wykonywania przez nich czynności wynikających z realizacji zadań Sądu, oraz pozostałych osób przebywających
w ochranianych budynkach.
8) w razie stwierdzenia zagrożeń zaistniałych na terenie obiektów Zamawiającego natychmiastowe zawiadamianie o tym Zamawiającego oraz policji, a w razie potrzeby także straży pożarnej, czy pogotowia.
9) załączanie alarmu i zamykanie budynku oraz bramy wjazdowej do godz. 16:00.
10) wykonywanie zarządzeń porządkowych Sądu, wydanych w celu utrzymania powagi Sądu,
11) wykonywanie doraźnych poleceń kierownictwa Sądu.
Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia osób delegowanych do realizacji usługi w jednolite umundurowanie oznaczone logo firmy, imienne identyfikatory, środki przymusu bezpośredniego i środki łączności umożliwiającej w razie potrzeby natychmiastowe wezwanie patrolu grupy interwencyjnej, przy czym dojazd patrolu nie może trwać dłużej niż 15 minut.
Do podstawowych obowiązków pracowników wykonujących zadania ochrony w zakresie niewymagającym wpisu na listę pracowników kwalifikowanych należy:
1) otwieranie budynku i bramy wjazdowej o godz. 7:00,
2) utrzymanie ładu i porządku wokół budynku, w okresie zimowym odśnieżanie, a w okresie letnim koszenie trawy na terenie przylegającym do budynku, przy pomocy urządzeń zapewnionych przez Zamawiającego,
3) doręczanie korespondencji do instytucji publicznych na terenie miasta Kolno,
4) wykonywanie drobnych prac konserwatorskich i naprawczych w budynku,
5) sprawowanie nadzoru nad węzłem cieplnym i wodociągowym oraz instalacją elektryczną, (pracownik winien posiadać świadectwo kwalifikacyjne „E” uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji) W przypadku, gdyby osoba zatrudniona nie posiadała takiego świadectwa Zamawiający dopuszcza możliwość wykonywania czynności w zakresie posiadania świadectwa kwalifikacyjnego „E”, przez inne osoby zatrudnione przez Wykonawcę, które w przypadku takiej konieczności Wykonawca skieruje w czasie nie dłuższym niż 1 godzina.,
6) wykonywanie doraźnych poleceń kierownictwa Sądu.
Do podstawowych obowiązków pracowników grupy interwencyjnej należy:
1) ochrona doraźna, w godzinach i dniach zgłoszonych telefonicznie przez Zamawiającego, przy czym dojazd patrolu nie może trwać dłużej niż 15 minut.
2) kontroli (co najmniej jednorazowej) w godzinach pomiędzy 22:00 a 6:00, każdego dnia, z wpisem osób kontrolujących do książki dyżuru.
Monitorowanie zagrożeń:
1) włamania – od załączenia do wyłączenia systemu alarmowego.
2) napadu – całodobowo.
3) pożaru – całodobowo.
4) z interwencją grupy interwencyjnej (patrol 2-osobowy pracowników kwalifikowanych)
W przypadku stwierdzenia braku możliwości monitorowania lokalnego systemu alarmowego,
w szczególności na skutek uszkodzenia toru przekazu transmisji, uszkodzenia lokalnego systemu alarmowego lub dokonania w nim przestępstwa (sabotaż), Wykonawca powiadamia o tym fakcie Zamawiającego. Dalsze decyzje w sprawie ochrony podejmuje Zamawiający. Wykonawca do czasu usunięcia przeszkód w monitorowaniu zapewni doraźną ochronę fizyczną obiektu.
W przypadku stwierdzenia sygnału alarmowego p.poż Wykonawca wchodzi na teren chronionego obiektu w celu weryfikacji sygnału, w razie potrzeby powiadamia Straż Pożarną.
W przypadku fałszywego alarmu i wejścia na teren chronionego obiektu, po zakończonej weryfikacji sygnału alarmowego Wykonawca załącza system alarmowy oraz zamyka obiekt. Po zakończonej interwencji Wykonawca sporządza notatkę służbową, której kopię przekazuje Zamawiającemu następnego dnia roboczego.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zatwierdzania osób wskazanych do wykonywania usług
w ramach umowy oraz zmiany godzin świadczenia usługi, bez zmiany ich ilości, w przypadku zmiany godzin urzędowania Sądu.
Wykonawca zobowiązany jest do przedstawiania grafików dyżurów w systemie miesięcznym.
Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty na jedną lub wszystkie części zamówienia.
TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA
Od dnia 01 stycznia 2018 roku do dnia 31 grudnia 2018 roku
KRYTERIA OCENY OFERT
Część I
cena brutto - 80%
czas reakcji grupy interwencyjnej – 20%
Część II
cena brutto - 80%
czas reakcji grupy interwencyjnej – 20%
TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA OFERT:
Termin składania ofert upływa w dniu: 8 grudnia 2017r. o godz. 10:00.
Miejsce składania ofert: Sąd Rejonowy w Łomży, 18–400 Łomża, ul. Polowa 1, pok. 126,